مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

خبرگزاری ایسنا ، ایبنا و ایرنا : هیئت داوران همچنین ضمن تقدیر کتبی از شعر شاعران  کتایون ریزخراتی، سعدی گلبیانی، علی جهانگیری، شهرام گراوندی، سعیدە کشاورزی، محمد علی نوری، حمید باقری، سینا بهمنش، حسین اشراق و فرحناز عباسی جایزە سوم شعر برگزیدە را مشترکا بە مهدی قلایی، ایمان صفری، رضا روشنی و میثم ریاحی تقدیم کرد.

 نظری به

نظری به"وقتی صدا را مرتکب شدم"میثم ریاحی علی مسعود هزارجریبی

فصلنامه نوشتا و مجله ادبی پیاده رو - ویژه نوروزی : در نهایت شاعر جوان این مجموعه کلام یاکوبسن را خوب درک نموده که "شاعری تجاوز به حدود زبان است " یعنی حتی معیار شکنی و در واقع فرا و فراتر از دوره پیشین کارکردهای زبانی و پرهیز نسبی از الگوها.با سیر و نظر به این مجموعه فضای بحث و چالش و تأمل برای شاعران جوانی که شالوده شکنی در لذت متن و تفکر زایش شگفت را جستجو می کنند پدید می آید.

نگاه به

نگاه به "وقتی صدا را مرتکب شدم " میثم ریاحی امیر حسین بریمانی

روزنامه ایران ، صفحه 8 ، یکشنبه 16 اسفند 1394 : در این اشعار به بهترین شیوه ممکن روایت به کلی نفی شده و همان منطق درونی راهگشای مخاطب است. نهایتا میثم ریاحی را می باید یکی از شاعران خوب دانست که آمیزه ای از زبان شعر دهه چهل و تلقی خود از امر انتزاعی را در شعریت اش بنا نهاده است.

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ در برنامه ای با نام «کارنامک» با حضور ابوالفضل پاشا بعنوان کارشناس و مجری ، به بررسی روند کار شاعران امروز ایران می پردازد. در این برنامه ، روند کار تعدادی از شاعران امروز با حضور خودِ شاعران بررسی می شود. میثم ریاحی شاعر گلستانی ،  یکی از شاعران امروز ایران است که در دومین حضور تلفنی اش در "کارنامک" به بحث پیرامون مجموعه " وقتی صدا را مرتکب شدم " پرداخت . این برنامه در تاریخ 23 بهمن ماه ، ساعت 11:30 ظهر از همین شبکه رادیویی پخش شد .

آثار میثم ریاحی | آرشیو

prev
next

میثم ریاحی کاندیدای بخش شعر در جشنواره پیام آوران صلح و دوستی
25 شهریور ماه 1394

جشنواره ادبی و هنری پیام‌آوران صلح و دوستی طی مراسمی در روز جمعه 3 اسفندماه 1386 برگزار خواهد شد.
سعید طباطبایی دبیر این جشنواره ضمن اعلام این خبر افزود: «مراسم اهدای جوایز جشنواره پیام‌آوران صلح و دوستی با حضور شخصیت‌های برجسته فرهنگی، هنری و ادبی در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.»
وی سپس به برنامه‌های این مراسم اشاره کرد و گفت: «در این مراسم بابک احمدی درباره صلح و ادبیات داستانی، علی باباچاهی درباره شعر و صلح، بهمن جلالی درباره عکس و صلح و مدیا کاشیگر درباره صلح و کاریکاتور سخنرانی خواهند کرد. برنامه‌های دیگری نیز از جمله نمایش صلح، پرفورمنس و تک‌نوازی فلوت برای اجرا در این مراسم در نظر گرفته شده است.»
دبیر جشنواره صلح و دوستی در ادامه گفت: «این جشنواره ادبی و هنری در چهار رشته داستان، شعر، عکس و کاریکاتور برگزار شده و طی این مراسم برگزیدگان خود را در هریک از این رشته‌ها خواهد شناخت. داوران این جشنواره در بخش داستان کوتاه؛ مدیا کاشیگر، شهلا زرلکی و حسین شهرآبی، در بخش شعر؛ علی باباچاهی، پگاه احمدی و علیرضا بهنام، در بخش عکس؛ مجید سعیدی، جواد منتظری و پیمان هوشمندزاده و در بخش کاریکاتور؛ توکا نیستانی، اردشیر رستمی و جمال رحمتی بوده‌اند.»
سردبیر سایت ادبی والس هدف از برگزاری این جشنواره را که با همکاری سایت ادبی والس و پیام‌آوران صلح و دوستی برگزار می‌شود ارایه پیام صلح و دوستی از نگاه ادبیات و هنر عنوان کرد.
اسامی نامزدهای دریافت تندیس صلح و دوستی عبارتند از:
گروه داستان: حامد حسن پور، خسرو عباسی خودلان، سروش سمیعی، کامیار شیروانی مقدم، مرجان ریاحی، نسترن فتحی، هدا حدادی
گروه شعر: احسان عابدی، رضا مهرعلیان، زینب حسن پور، مهناز یوسفی، میثم ریاحی، الهام ناصری، هدا حدادی
گروه کاریکاتور: آروین، بهرام عظیمی، حسن کریم زاده، سعید صادقی، علیرضا نصرتی، قاسم لطفی، محمدعلی خلجی
گروه عکس: ابراهیم سیسان، امیر قادری، جاوید تفضلی، حامد صلحی وند، حامد نصرآبادیان، قدیر وقاری

مراسم این جشنواره روز جمعه 3 اسفندماه سال جاری ساعت 16 الی 19 در فرهنگسرای نیاوران واقع در تهران، خیابان نیاوران، روبه‌روی پارک نیاوران برگزار می‌شود. حضور برای علاقه‌مندان آزاد است.

 

* منبع خبر : http://news.aruna.ir/archives/2008/Feb/20/1537.php

دیدگاهتان را در مورد این مطلب بیان کنید :
نام و نام خانوادگی *
ایمیل
وب سایت
متن پیام *
  کد امنیتی
کد امنیتی *
 
دیدگاه کاربران:

دیدگاهی وجود ندارد