مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

خبرگزاری ایسنا ، ایبنا و ایرنا : هیئت داوران همچنین ضمن تقدیر کتبی از شعر شاعران  کتایون ریزخراتی، سعدی گلبیانی، علی جهانگیری، شهرام گراوندی، سعیدە کشاورزی، محمد علی نوری، حمید باقری، سینا بهمنش، حسین اشراق و فرحناز عباسی جایزە سوم شعر برگزیدە را مشترکا بە مهدی قلایی، ایمان صفری، رضا روشنی و میثم ریاحی تقدیم کرد.

 نظری به

نظری به"وقتی صدا را مرتکب شدم"میثم ریاحی علی مسعود هزارجریبی

فصلنامه نوشتا و مجله ادبی پیاده رو - ویژه نوروزی : در نهایت شاعر جوان این مجموعه کلام یاکوبسن را خوب درک نموده که "شاعری تجاوز به حدود زبان است " یعنی حتی معیار شکنی و در واقع فرا و فراتر از دوره پیشین کارکردهای زبانی و پرهیز نسبی از الگوها.با سیر و نظر به این مجموعه فضای بحث و چالش و تأمل برای شاعران جوانی که شالوده شکنی در لذت متن و تفکر زایش شگفت را جستجو می کنند پدید می آید.

نگاه به

نگاه به "وقتی صدا را مرتکب شدم " میثم ریاحی امیر حسین بریمانی

روزنامه ایران ، صفحه 8 ، یکشنبه 16 اسفند 1394 : در این اشعار به بهترین شیوه ممکن روایت به کلی نفی شده و همان منطق درونی راهگشای مخاطب است. نهایتا میثم ریاحی را می باید یکی از شاعران خوب دانست که آمیزه ای از زبان شعر دهه چهل و تلقی خود از امر انتزاعی را در شعریت اش بنا نهاده است.

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ در برنامه ای با نام «کارنامک» با حضور ابوالفضل پاشا بعنوان کارشناس و مجری ، به بررسی روند کار شاعران امروز ایران می پردازد. در این برنامه ، روند کار تعدادی از شاعران امروز با حضور خودِ شاعران بررسی می شود. میثم ریاحی شاعر گلستانی ،  یکی از شاعران امروز ایران است که در دومین حضور تلفنی اش در "کارنامک" به بحث پیرامون مجموعه " وقتی صدا را مرتکب شدم " پرداخت . این برنامه در تاریخ 23 بهمن ماه ، ساعت 11:30 ظهر از همین شبکه رادیویی پخش شد .

آثار میثم ریاحی | آرشیو

prev
next

میثم ریاحی نفر چهارم جایزه ادبی ماه مگ
29 اردیبهشت ماه 1394

         

1385/06/15

اعلام برنده ي جايزه ي شعر ماه مگ

جايزه ي شعر ماه مگ با تمام دشواري ها و دردسر ها و تعويق و شتاب هاي زماني اش بالاخره مرحله داوري را به ياوري و ياري داوران محترم به پايان رساند ه است تا جايي كه امروز در جاي گاهي ايستاده ايم كه مفتخريم برنده ي جايزه را اعلام و جايزه ي معهود را به وي اعطا نماييم .

طبق اطلاع رساني هاي قبلي ماه مگ ، مجموعه هاي زير به مرحله ي دوم داوري راه يافتند كه انصافن همه گي از مجموعه هاي خوب و سطح بالاي شعر اين روزهاي ايران اند حتا فاش كردن اين موضوع كه سطح بالاي آثار داوري را براي داوران به صورت فردي مشكل نموده بود خالي از لطف نيست . درست است كه اختلاف سليقه هاي داوران امتياز هايي متضاد و گاه مشابه را به همراه داشت اما بي شك اثري مي توانست بيش ترين امتياز را كسب كرده باشد كه تمام سليقه هاي مختلف را به خود جذب نمايد و اما در نهايت مجموع امتيازات به شرح زير اعلام مي گردد .

هيئت داوران جايزه متشكل از بنفشه حجازي ، مهناز بديهيان ، عليرضا بهنام ، روجا چمنكار ، پويا عزيزي ، بر اساس معيار هاي imagination ,rhythm , innovation , poetic technique , motif , poetic aesthetics, plot , understandable , language به بررسي شعر هاي مربوطه پرداخت كه نتيجه ي آن را اعلام مي داريم :

 

 

1 – مجموعه ي مقدمه اي براي خواهراني كه برادر ندارد ! از زينب حسن پور با كسب امتياز 3190 به عنوان مجموعه ي برتر از سوي داوران اعلام شد كه ماه مگ خرسندي خود را از اين واقعه اعلام و باران تبريك اش را نثار ايشان مي كند .

2- هم چنين مجموعه ي زوزه هاي يك گرگ از مصطفا اسدي 2828 از سوي داوران به عنوان مجموعه ي حائز رتبه ي دوم انتخاب نمود .

3- هيئت داوران مجموعه ي شعر عصبانيت از آرش اله وردي را با كسب 2551 امتياز به عنوان مجموعه ي حائز رتبه ي سوم اعلام نموده است .

4- مجموعه ي شعر انگشت روي ِ سنگ سروده ي ميثم رياحي از هيئت داوران امتياز 2257 را كسب و در جاي گاه چهارم قرار گرفت .

5- هيئت داوران امتياز 1994 را به مجموعه ي شعر آستان سياه پشمالو از وحيد ضيايي اعطا نمود . كه اين كسب امتياز وي را در جاي گاه پنجم قرار داده است .

6 – مجموعه ي شعر منقار در گوشت بي مهره سروده ي الهام ملك پور امتياز 1930 را از آن خود كرد و در جاي گاه ششم ايستاد .

7- مجموعه ي شعر خانم ار كيده بهروزان بدون نام امتياز 1866 را ازداوران گرفت و در جاي گاه هفتم ايستاد .

ماه مگ تمامي اين دوستان را شادباش گفته و اميد موفقيت هاي بيش تر را براي شان دارد .

 

مجموعه ي برگزيده به عنوان جايزه طبق تعهدات قبلي ماه مگ در تيرا‍‍ژ 1000 جلد پس از كسب مجوز توسط نشر بوتيمار در ايران به چاپ خواهد رسيد و در اختيار مخاطبان قرار خواهد گرفت . ناگفته نماند تمام هزينه هاي چاپ مجموعه را سركار خانم بديهيان پرداخت و نشر بوتيمار ماه مگ را در اين راه همكار بود .

                                                                                                      بختيار باشيد

                                                                        پانزدهم شهريور ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و پنج

دیدگاهتان را در مورد این مطلب بیان کنید :
نام و نام خانوادگی *
ایمیل
وب سایت
متن پیام *
  کد امنیتی
کد امنیتی *
 
دیدگاه کاربران:

دیدگاهی وجود ندارد