مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

شعرهایی از میثم ریاحی در

شعرهایی از میثم ریاحی در "کتاب هفته خبر "

شعرهایی از میثم ریاحی را در شماره 171 (هفته چهارم مهر ماه 1396 ) کتاب هفته خبر ، مجله ای درباره ادبیات ، فرهنگ ، هنر ، جامعه و ... بخوانید . کتاب هفته خبر با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی حسین واحدی پور و دبیری بخش ادبیات سید فرزام حسینی شنبه هر هفته منتشر می شود.

سه شعر از میثم ریاحی در مجله قلمیاران

سه شعر از میثم ریاحی در مجله قلمیاران

سه شعر از میثم ریاحی در بخش "کافه شعر" شماره شهریور ماه 1396 ماهنامه سراسری فرهنگی اجتماعی قلمیاران منتشر شده است .

شعری برای مقام شهید از میثم ریاحی 
در خبرگزاری ایسنا 
به مناسبت شهادت محسن حججی

شعری برای مقام شهید از میثم ریاحی در خبرگزاری ایسنا به مناسبت شهادت محسن حججی

مانندِ قَطعیتِ درخت
می میری   /   تا زنده بمانی برای من
تا چشمه ای بزرگ
در چشمه ای بزرگ
غرق باشد

نقدی بر شعر میثم ریاحی در
«کلمات بیش از آدمی رنج می‌برند»
آنتولوژی شعر شاعران معاصر

نقدی بر شعر میثم ریاحی در «کلمات بیش از آدمی رنج می‌برند» آنتولوژی شعر شاعران معاصر

هفت: بافتارهای منفرد؛ میثم ریاحی، آرش نصرت اللهی، شهرام پور رستم، کروب رضایی، حسین طوافی، مزدک پنجه‌ای، محسن موسوی میرکلایی، بهنام فرخی، موسی زنگنه، هوشنگ رئوف، حمید آل یوسف و احمد فریدمند. جذابیت‌های کلامی-لفظی، زبان فرمی، مضامین عاشقانه همراه با حس‌های نوستالژیک که گاه از زاویه عصیان به آن نگریسته شود در توصیف شعر این دسته از شاعران آمده است.

آثار میثم ریاحی | آرشیو

prev
next

گزارش سلیم از جلسه نقد مجموعه " ماه ، حلقه ی بی انگشت " در هتل آذین گرگان
29 اردیبهشت ماه 1394

نقد کتاب ماه

گزارش سلیم از جلسه نقد مجموعه " ماه ، حلقه ی بی انگشت "

در هتل آذین گرگان

غرب گرگان ، هتل آزین ، چهارشنبه 5 دی ماه 1386 : جلسه ی نقد کتاب ماه استان گلستان که به همت جمعی از فعالان فرهنگی ، شورای شهر گرگان و کانون دوست داران کتاب پیگیری می شود ، عبور از هفت خوان کرده ، در 8 همراه شد با مدیریت هتل آذین و مجموعه شعر " ماه ، حلقه ی بی انگشت " از " میثم ریاحی " شاعر جوان بندرگزی : ابتدا خانم وحیده سیستانی ، شاعر فعال این سال های گرگان شعری از شاعره ی فقید  ، آذین طهماسبی فر را قرائت کرد ، پس از مقدمه ای از مجری جلسه ، ولی فتاح زاده و خوشامدگویی آقای طهماسبی فر  در بخش اول جلسه که بطور معمول محل ارائه ی نقد های مکتوب است ، محمد مهدی مصلحی طی بررسی مبسوطی که بر کتاب میثم ریاحی داشت ، پرهیز شاعر از پیروی مدهای روز و توجهش به ظرافت ها و دقایق تکنیکی را مهم ترین جنبه ی مثبت اشعارش دانسته ، ضعفش را نبود مواجهه و جهانبینی شناخت .

آقای هزارجریبی در مطلبی به نام " شمال شعر " تصعید زیست بوم و نگاه غعنایی شاعر به پیرامون را بر حضار گشود . شعبان بالاخیلی روایت و تطور دریا را در کتاب پی گرفت و احمد خاندوزی در مطلبی که توسط نوید هادوی قرائت شد انگشت بر فقدان دغدغه های انسان معاصر در این آثار کرد .

پس از پذیرایی گفتگوی بالنسبه  صریحی پیرامون نتقادات در گرفت . در پایان مجموعه شعر " از فکرهای باتو " ی " منصور جعغری خورشیدی " برای نقد جلسه ی بعد معرفی شده ، میثم با شعرخوانی ش روانه ی خانه مان کرد . از سایر حضار در جلسه می توان به رستگار ، کیا ، تیرگر ، چراغعلی ، طاهری ، موسوی ، پویا ، بهرینی ، سعیدی ، بزی ، صفار ، کریمی ، برزویی ، سلامتی و ... اشاره کرد .

هفته نامه سلیم

دیدگاهتان را در مورد این مطلب بیان کنید :
نام و نام خانوادگی *
ایمیل
وب سایت
متن پیام *
  کد امنیتی
کد امنیتی *
 
دیدگاه کاربران:

دیدگاهی وجود ندارد