مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

خبرگزاری ایسنا ، ایبنا و ایرنا : هیئت داوران همچنین ضمن تقدیر کتبی از شعر شاعران  کتایون ریزخراتی، سعدی گلبیانی، علی جهانگیری، شهرام گراوندی، سعیدە کشاورزی، محمد علی نوری، حمید باقری، سینا بهمنش، حسین اشراق و فرحناز عباسی جایزە سوم شعر برگزیدە را مشترکا بە مهدی قلایی، ایمان صفری، رضا روشنی و میثم ریاحی تقدیم کرد.

 نظری به

نظری به"وقتی صدا را مرتکب شدم"میثم ریاحی علی مسعود هزارجریبی

فصلنامه نوشتا و مجله ادبی پیاده رو - ویژه نوروزی : در نهایت شاعر جوان این مجموعه کلام یاکوبسن را خوب درک نموده که "شاعری تجاوز به حدود زبان است " یعنی حتی معیار شکنی و در واقع فرا و فراتر از دوره پیشین کارکردهای زبانی و پرهیز نسبی از الگوها.با سیر و نظر به این مجموعه فضای بحث و چالش و تأمل برای شاعران جوانی که شالوده شکنی در لذت متن و تفکر زایش شگفت را جستجو می کنند پدید می آید.

نگاه به

نگاه به "وقتی صدا را مرتکب شدم " میثم ریاحی امیر حسین بریمانی

روزنامه ایران ، صفحه 8 ، یکشنبه 16 اسفند 1394 : در این اشعار به بهترین شیوه ممکن روایت به کلی نفی شده و همان منطق درونی راهگشای مخاطب است. نهایتا میثم ریاحی را می باید یکی از شاعران خوب دانست که آمیزه ای از زبان شعر دهه چهل و تلقی خود از امر انتزاعی را در شعریت اش بنا نهاده است.

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ در برنامه ای با نام «کارنامک» با حضور ابوالفضل پاشا بعنوان کارشناس و مجری ، به بررسی روند کار شاعران امروز ایران می پردازد. در این برنامه ، روند کار تعدادی از شاعران امروز با حضور خودِ شاعران بررسی می شود. میثم ریاحی شاعر گلستانی ،  یکی از شاعران امروز ایران است که در دومین حضور تلفنی اش در "کارنامک" به بحث پیرامون مجموعه " وقتی صدا را مرتکب شدم " پرداخت . این برنامه در تاریخ 23 بهمن ماه ، ساعت 11:30 ظهر از همین شبکه رادیویی پخش شد .

آثار میثم ریاحی | آرشیو

prev
next

خبرهای ادبی مرتبط با میثم ریاحی
 • گزارش تصویری جلسه ی نقد در گرگان
  مجموعه " وقتی صدا را مرتکب شدم "
 • گزارش تصویری جلسه ی نقد در گرگان
مجموعه

  در این پست گزارش تصویری جلسه نقد و بررسی مجموعه شعر " وقتی صدا را مرتکب شدم " انتشارات نگاه سروده میثم ریاحی را ملاحضه می فرمایید که در تاریخ دوشنبه 3 آذر ماه 1393 و به ابتکار انجمن شعر و ادب گرگان و در تالار فخر الدین اسعد گرگانی محل برگزاری انجمن شعر گرگان برگزار شده است .

 • معرفی " وقتی صدا را مرتکب شدم "
  در روزنامه همشهری
 • معرفی

  روزنامه همشهری - 1393/10/20  : «ميثم رياحي» كه 30 سال دارد، پيش از اين مجموعه شعر «ماه، حلقه بي‌انگشت» را در انتشارات داستان‌سرا منتشر كرده است و نخستين مجموعه شعر كامل از آثار «‌بهرام اردبيلي» از بنيانگذاران جريان «شعر ديگر» در دهه 40 را نيز براي انتشار به نشر بوتيمار سپرده است.

 • " وقتی صدا را مرتکب شدم "
  دومین مجموعه شعر میثم ریاحی منتشر شد .
 • - مجله ادبی پیاده رو : این مجموعه دربرگیرنده‌ 49 شعر از تازه‌‎ترین سروده‌های این شاعر است که در 94 صفحه گرد آمده است. «وقتی صدا را مرتکب شدم» دومین کتاب شعر ریاحی است و در برگیرنده گزیده شش دفتر شعر "وتنم کلمه" ، "قدیمی های حالای ماه" ، "سراب" ، "ما : ماه : هوا"، "مثل بادبادک ها /در ظلمت میوه و /پهلوهای معلق تو" و " شرح انتهایی شکسته " است و به تازگی توسط انتشارات نگاه منتشر  شده است

 • شعرخوانی میثم ریاحی
  در شب های شعر نشر چشمه
 • شعرخوانی میثم ریاحی 
در شب های شعر نشر چشمه

  خبرگزاري فارس- 86/07/28 : شب‌هاي شعر نشر چشمه، اين ماه به رونمايي نشريه‌ ادبي «دال» اختصاص دارد.  اين مراسم ساعت 17 دوشنبه 30 مهر در سالن ناصري خانه‌ هنرمندان ايران برگزار مي‌شود. در ابتداي اين مراسم، شاعر مهمان نشر چشمه، بهزاد زرين‌پور شعرهايش را مي‌خواند.

 • انتخاب شعرهای میثم ریاحی
  در جلد اول کتاب " شاعران امروز "
 • انتخاب شعرهای میثم ریاحی 
در جلد اول کتاب

  سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱ : به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی، مجید ضرغامی، صاحب امتیاز و مدیر مسوول انتشارات «سرزمین اهـورایی» درباره این کتاب گفت: این کتاب با صرف دقت و زمان زیادی در تمام مراحل برنامه‌ریزی و اجرای طرح و هماهنگی به تازگی به مرحله‌ آماده‌سازی پیش از چاپ رسیده است.

 • بهرام اردبیلی هم کتاب‌دار می‌شود
  مصاحبه میثم ریاحی با ایبنا
 • بهرام اردبیلی هم کتاب‌دار می‌شود
مصاحبه میثم ریاحی با ایبنا


  شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۷ : بهرام اردبيلی متولد 24 اسفند 1321 در اردبيل بود. وی در سن 22 سالگی اولين شعرش را در مجله «فردوسی» چاپ كرد. در اين زمان بود كه اردبيلی با شاعرانی چون بیژن الهی، محمود شجاعی، پرویز اسلام‌پور، یدالله رویایی و فریدون رهنما كه بعدها به گروه «شعر ديگر» معروف شدند، آشنا شد. 

 • به گزارش جام جم :
  "ماه ، حلقه ی بی انگشت " میثم ریاحی
  نامزد "جایزه قیصر امین پور"
 • به گزارش جام جم :

  محمدرضا عبدالملکیان شاعر و مدیرعامل دفتر شعر جوان فهرست 20 کتاب راه‌یافته به مرحله نهایی کتاب سال شعر جوان، جایزه ادبی قیصر امین‌پور، را اعلام کرد.
  مدیرعامل دفتر شعر جوان در گفتگو با فارس، بیان داشت: داوری مرحله اول این جایزه به اتمام رسید و از بین 170 کتاب شعر تسلیم شده به دبیرخانه، 20 اثر به مرحله نهایی داوری راه پیدا کردند.


صفحات :   1    |    2    |    3    |