مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

میثم ریاحی ،نفر سوم جایزه شعر فراسپید ایران

خبرگزاری ایسنا ، ایبنا و ایرنا : هیئت داوران همچنین ضمن تقدیر کتبی از شعر شاعران  کتایون ریزخراتی، سعدی گلبیانی، علی جهانگیری، شهرام گراوندی، سعیدە کشاورزی، محمد علی نوری، حمید باقری، سینا بهمنش، حسین اشراق و فرحناز عباسی جایزە سوم شعر برگزیدە را مشترکا بە مهدی قلایی، ایمان صفری، رضا روشنی و میثم ریاحی تقدیم کرد.

 نظری به

نظری به"وقتی صدا را مرتکب شدم"میثم ریاحی علی مسعود هزارجریبی

فصلنامه نوشتا و مجله ادبی پیاده رو - ویژه نوروزی : در نهایت شاعر جوان این مجموعه کلام یاکوبسن را خوب درک نموده که "شاعری تجاوز به حدود زبان است " یعنی حتی معیار شکنی و در واقع فرا و فراتر از دوره پیشین کارکردهای زبانی و پرهیز نسبی از الگوها.با سیر و نظر به این مجموعه فضای بحث و چالش و تأمل برای شاعران جوانی که شالوده شکنی در لذت متن و تفکر زایش شگفت را جستجو می کنند پدید می آید.

نگاه به

نگاه به "وقتی صدا را مرتکب شدم " میثم ریاحی امیر حسین بریمانی

روزنامه ایران ، صفحه 8 ، یکشنبه 16 اسفند 1394 : در این اشعار به بهترین شیوه ممکن روایت به کلی نفی شده و همان منطق درونی راهگشای مخاطب است. نهایتا میثم ریاحی را می باید یکی از شاعران خوب دانست که آمیزه ای از زبان شعر دهه چهل و تلقی خود از امر انتزاعی را در شعریت اش بنا نهاده است.

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

دانلود ویژه برنامه دوم میثم ریاحی در رادیو فرهنگ

گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ در برنامه ای با نام «کارنامک» با حضور ابوالفضل پاشا بعنوان کارشناس و مجری ، به بررسی روند کار شاعران امروز ایران می پردازد. در این برنامه ، روند کار تعدادی از شاعران امروز با حضور خودِ شاعران بررسی می شود. میثم ریاحی شاعر گلستانی ،  یکی از شاعران امروز ایران است که در دومین حضور تلفنی اش در "کارنامک" به بحث پیرامون مجموعه " وقتی صدا را مرتکب شدم " پرداخت . این برنامه در تاریخ 23 بهمن ماه ، ساعت 11:30 ظهر از همین شبکه رادیویی پخش شد .

آثار میثم ریاحی | آرشیو

prev
next

نگاه دیگران به آثار میثم ریاحی در جراید
 • زير پلک ماه / فرهاد اکبرزاده
 • زير پلک ماه / فرهاد اکبرزاده

  روزنامه ي كارگزاران ، شماره 495 ، پنجشنبه،26 اردیبهشت ، 1387 : با تمام اين حرف‌ها با مرور کوتاهي در اين مجموعه با لحظه‌هاي نابي مواجه مي‌شويم که از سلوک شاعر با جهان ذهني و زيستي‌اش ناشي شده و به نوعي صداي گام‌هاي شاعر را در روندي آهسته اما کاملا تجربي در هر شعر با تمام وجود حس مي‌کنيم.

 • نقدي بر " ماه ، حلقه ي بي انگشت " / دکتر بيژن باران
 • نقدي بر

  آمریکا - مجله ی بررسی کتاب : کاربرد ترکيبات توصيف گر محيط طبيعي، بغناي تغزلي اين کتاب مي افزايد. تشريح نوآوريها و تجربه گراييهاي عاطفي اين کتاب نياز به تجزيه و تحليل تک تک اشعار دارد.  اين شعرهاي کوتاه، امپرسيونهاي ذهني با تداخل سطوري از عناصر طبيعي/ عيني است.  راوي همچون گردشگري در محيط جديد کنوني با جويده هاي خاطرات گذشته، سريع امپرسيونها را ضبط مي کند.

 • " بمباران تصويري‌ "
  سينا علي محمدي
 • روز نامه ي جام جم / پنج شنبه / 6 تير ماه 87 / ص 8 : بتازگي مجموعه شعر «ماه حلقه‌اي بي‌انگشت» سروده ميثم رياحي شاعر جوان شمالي (متولد 1363) و خوش‌ذوق كشورمان به صفحه شعر جوان رسيده است كه امروز و در اين مقاله نگاهي كوتاه به اين مجموعه خواهم داشت.

 • شمال شعر
  علی مسعود هزارجریبی
 • شمال شعر 
علی مسعود هزارجریبی

  سوئد - صحنه ها : گشتي در شعرهاي ميثم رياحي شاعر جوان و شمالي كه در مجاورت و محاكات با دريا به شمال شعر تقرب ورزيده برآيند نوع نگاهي است كه شاعر به پديده ها مي افكند و تِم متن و موتيف شعرها در سيكلي طبيعي انتخاب مي شود انتخابي كه عمدتا چندان قصد و آگاهي شاعر و مؤلف در آن دخيل نبوده بلكه بيشتر مشهودات دروني و بيروني تبديل به فرآيندي از تجربه شعري مي گردند و در ناگهاني به انتخاب مي رسند .


صفحات :   1    |    2    |    3    |